Zgrana para w Folk Gospodzie

22.11.2011
W minioną niedzielę przed warszawskim koncertem do Folk Gospody zawitała Wendy Waldman, znana amerykańska producentka, piosenkarka i autorka tekstów oraz Mietek Szcześniak, którzy wspólnie nagrali płytę „Sings”.

Wendy Waldman w swojej niezwykle bogatej karierze muzycznej pracowała z takimi gwiazdami jak Vanessa Williams (napisała m.in. wielki przebój „Save The Best For Last”, za który otrzymała nagrodę Grammy), Don Johnson, czy Robert Smith z The Cure.

Mietek Szcześniak w rozmowie z dziennikarzami wyraził przekonanie, że niedzielny koncert będzie należał do udanych - Myślę, że wieczorem to fajnie i prawdziwie zabrzmi. Bo chcieliśmy, żeby ta płyta była niezależna od czasów i obyczajów, żeby nie ulegała modom, żeby była moim drobnym hołdem dla różnych gatunków, ale żeby główną inspiracją był jednak folk amerykański – mówił. Wokalista przyznał, że ten gatunek muzyki jest dla niego rzeczą nową i że zapoznał się z nim z „radością odkrywcy”.

Artyści kosztowali specjałów z naszej kuchni, wśród których znalazły się m.in. sałata z marynowaną piersią kaczki, rosół z domowym makaronem, tradycyjne gołąbki w sosie pomidorowym, polędwiczki nadziewane kozim serem i suszonymi pomidorami, a na deser tort kawowo-daktylowy oraz sernik z białą czekoladą i gorącymi wiśniami.