Ostatnia taka gospoda…

     Folk Gospoda to jedna z najstarszych warszawskich restauracji.
Jej korzenie sięgają XVII wieku,  kiedy to Grzybów (część dzisiejszej warszawskiej Woli) był prawdziwą stolicą handlu i piwa. Działało tu w tym czasie aż 28 browarów, a na okolicznych bazarach mieszał sie wielokulturowy tygiel najrozmaitszych nacji.

     Jak głosi legenda  to właśnie w tym miejscu w 1766 roku opatrywany był generał  Ksawery Branicki  po głośnym pojedynku z najsłynniejszym w dziejach uwodzicielem Giacomo Casanovą,
a w 1769 r. swój awans na kapitana świętował Tadeusz Kościuszko . Gospoda spłonęła w powstaniu listopadowym 1831 roku, gdy Moskale zdobyli Wolę bronioną przez generała Sowińskiego.

     Odrestaurowana w 2004 roku dzisiejsza Folk Gospoda, to tętniąca życiem restauracja położona w samym sercu miasta , której klimat i gościnna atmosfera  przyciągają zarówno mieszkańców stolicy
jak i wielu gości i turystów z całego świata . To miejsce  przede wszystkim dla ludzi ceniących prawdziwą polską kuchnię, poszukujących naturalnej żywności i smaków z dzieciństwa.

     Staramy się, aby jakość, którą raczymy naszych Gości, zawsze stała na najwyższym poziomie. Serwujemy tradycyjne dania kuchni polskiej  w oryginalnym autorskim wydaniu. Pieczołowicie kultywowane zwyczaje kulinarne, staranny dobór dostawców, używanie do przyrządzania dań wyłącznie naturalnych składników, własny wyrób ciast,  masła, a nawet  własny wypiek chleba są tym, co wyróżnia Folk Gospodę na kulinarnej mapie Warszawy.
Nasze potrawy  to mariaż smaków, zapachów i kolorów. To niepowtarzalna mieszanka różnych tradycji kulturowych i kulinarnych naszego kraju.

     Folk Gospoda to rodzinna restauracja szczególnie przyjazna dzieciom . Do  tradycji lokalu należą popularne wśród Warszawiaków sobotnio niedzielne biesiady, gdy przy jednym stole spotykają się wielopokoleniowe rodziny - od dziadków do wnucząt.

     Nasza pasja i zaangażowanie zostały docenione m.in. poprzez przyznane Folk Gospodzie  liczne polskie i międzynarodowe nagrody i wyróżnienia.

     Tych, którzy nas już odwiedzili zapraszamy ponownie, a tych którzy nas jeszcze nie znają gorąco zachęcamy – przyjdźcie i odkryjcie  niezwykłe bogactwo smaków  polskiej kuchni,  w otoczeniu, które zachwyci Was niepowtarzalnym klimatem i urokiem starej, ponad 100-letniej  gospody oraz prawdziwie polską gościnnością.

Serdecznie zapraszamy.
Marzena i Piotr Popińscy