Partnerzy

Dbając o szczególną jakość naszych produktów, staramy się współpracować z markami, które zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku, są liderami pod względem jakości wytwarzanych produktów. Poniżej prezentujemy najważniejszych partnerów Folk Gospody.

GRUPA ŻYWIEC

Grupa Żywiec S.A. powstała w grudniu 1998 roku w efekcie połączenia Zakładów Piwowarskich w Żywcu S.A. z firmą Brewpole BV. Z kolei w 2004 roku Grupa przejęła Brau Union, dzięki czemu weszła w posiadanie browaru w Bydgoszczy i Warszawie. Obecnie browary Grupy Żywiec zlokalizowane są w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie. Wśród marek można wyróżnić takie piwa, jak Żywiec, Heineken, Warka, Strong i Tatra. Grupa posiada również marki regionalne, jak np. Królewskie, które można znaleźć głownie w Warszawie i okolicach, Leżajsk, na terenach południowo-wschodniej Polski oraz Specjal, w północnej części kraju. Co trzecia butelka piwa kupowana w Polsce pochodzi właśnie od Grupy Żywiec S.A.

COCA-COLA

Lider pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych w Polsce. Pełna nazwa firmy to Coca-Cola HBC Polska. Do produktów firmy należą takie marki, jak Coca-Cola, Coca-Cola light, Fanta, Sprite oraz marki lokalne, np. Kropla Beskidu, MultiVita i marki licencjonowane od innych firm, np. Nestea.

EUROCASH ALKOHOLE

Grupa Eurocash jest na rynku polskim liderem w hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. Firma zajmująca się dystrybucją alkoholi wysokoprocentowych na terenie Polski.

STOCK POLSKA

Historia firmy zaczęła się w 1906 roku, kiedy to Emil Plage – znany lubelski przemysłowiec i wizjoner – postanowił założyć pierwszy w Lublinie zakład destylacji spirytusu. Tak powstał Polmos Lublin, który dzisiaj znany jest pod nazwą Stock Polska. Tym, co wyróżnia Stock Polska, jest bogate portfolio wysokiej jakości produktów. Flagowe marki od lat zajmują czołowe pozycje w swoich kategoriach i są doceniane nie tylko przez polskich konsumentów, ale również nagradzane w licznych prestiżowych, międzynarodowych konkursach. Specjalność Stock Polska to zarówno alkohole smakowe: Saska, Żołądkowa Gorzka i Lubelskie, jak również dynamicznie rozwijany portfel wódek czystych, w którym znajdują się m.in. Żołądkowa de Luxe, Stock Prestige, Amundsen, i Orkisz.

SOMMELIER DYSTRYBUCJA

Marka Sommelier znana jest na polskim rynku od 2000 roku. Niezmiennie kojarzy się z wysoką jakością wina i świadczonych usług. Misją firmy jest długofalowa polityka promowania win z najlepszych winnic świata i kompleksowa obsługa w zakresie ich dystrybucji w segmencie HoReCa. Marka Sommelier to połączenie tradycji z innowacyjnością. W swoim portfolio posiada ikony światowego winiarstwa - producentów, którzy od pokoleń pracują na uznanie, m.in. Montes, Guigal, Yalumba, Hess Collection.

BROWN – FORMAN

Jeden z największych producentów alkoholi w USA i na świecie. Jego produkty sprzedawane są w 135 krajach. Historia firmy sięga roku 1870, a członkowie rodziny Brown cały czas mają część udziałów w firmie. Bardzo szerokie portfolio, które składa się wyłącznie z marek premium i super premium – oprócz whiskey i wódek znajdują się w nim także tequile i rumy oraz likiery z segmentu premium i super premium. Główne marki to wódki Finlandia, rodzina Jack Daniel’s, oraz Woodford Reserve.

BACARDI – MARTINI POLSKA

Firma Bacardi powstała w 1862 roku w Santiago de Cuba na Kubie, a jej prezesem jest Facundo Bacardi, praprawnuk założyciela firmy. Jest to obecnie największa na świecie firma spirytusowa będąca w rodzinnych rękach, zakłady destylacyjne działają w: Puerto Rico, Brazylii, Kanadzie, Wenezueli, na Martynice i Wyspach Bahama. Ich czołowy produkt to rum Bacardi z charakterystycznym symbolem meksykańskiego nietoperza na butelkach, w tym biały Bacardi Superior i złote: Bacardi Gold, Bacardi Black, Bacardi Select, Bacardi 8, Bacardi 151 czy wprowadzony już w XXI wieku Bacardi Oakheart o bardziej waniliowych nutach.
Martini to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych marek alkoholowych na świecie, marka, która sama w sobie tworzy kategorię – martini, do tego z ponad 150-letnią historią. Niezmienny i oryginalny smak, którego receptura do dziś jest tajemnicą, znaną tylko dwóm osobom.

ILLY CAFE

Firmę założył w 1933 roku Francesco Illy, który był również wynalazcą nowoczesnego ekspresu do kawy. Obecnie Illy Caffe to międzynarodowa firma sprzedająca swoje produkty w blisko 131 krajach na całym świecie. Grupa Illy złożona jest z kilku spółek zlokalizowanych w Niemczej, Francji, Hiszpanii, krajach Beneluksu oraz Ameryce Północnej. Illy Caffe posiada w swojej ofercie kawę wypalaną, normalną i bezkofeinową. Korzysta jedynie z gatunku kawy Arabica. Ziarna dostarczane są z najlepszych upraw w Brazylii, Kolumbii, Indii i krajów Afryki i Ameryki Środkowej.

RED BULL

Firmę Red Bull założył w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku zainspirowany napojami funkcjonalnymi z Dalekiego Wschodu Dietrich Mateschitz. Stworzył on formułę napoju energetyzującego Red Bull i opracował unikalną koncepcję marketingową. Pierwszy napój energetyzujący Red Bull sprzedano w Austrii w dniu 1 kwietnia 1987 roku. Był to nie tylko początek nowego produktu, ale całkowicie nowej kategorii produktów. Obecnie Red Bull jest dostępny w 171 krajach, a do tej pory kupiono ponad 62 miliardy puszek tego napoju

RONNEFELDT

Ronnefeldt to ceniona marka wysokiej jakości herbaty przeznaczonej dla najlepszych hoteli oraz restauracji na całym świecie. Firma została założona w samym centrum Europy we Frankfurcie nad Menem w 1823 roku przez Johanna Ronnefeldt'a. Ronnefeldt jako ekspert herbaciany specjalizuje się w selekcji, imporcie oraz mieszaniu wyjątkowej jakości liści z najważniejszych światowych regionów uprawy herbaty. Oprócz doskonałej herbaty, Ronnefeldt oferuje klientom także wiele innowacyjnych koncepcji, znajdujących uznanie szczególnie w gastronomii. Od samego początku firma kieruje się tą samą niezmienną filozofią: Serwowanie unikalnej jakości herbaty klientom na całym świecie. Kwintesencją pierwszej jakości herbaty jest jej wspaniały aromat i bogaty smak.