Partnerzy

Dbając o szczególną jakość naszych produktów, staramy się współpracować z markami, które zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku, są liderami pod względem jakości wytwarzanych produktów. Poniżej prezentujemy najważniejszych partnerów Folk Gospody.

GRUPA ŻYWIEC

Grupa Żywiec S.A. powstała w grudniu 1998 roku w efekcie połączenia Zakładów Piwowarskich w Żywcu S.A. z firmą Brewpole BV. Z kolei w 2004 roku Grupa przejęła Brau Union, dzięki czemu weszła w posiadanie browaru w Bydgoszczy i Warszawie. Obecnie browary Grupy Żywiec zlokalizowane są w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie. Wśród marek można wyróżnić takie piwa, jak Żywiec, Heineken, Warka, Strong i Tatra. Grupa posiada również marki regionalne, jak np. Królewskie, które można znaleźć głownie w Warszawie i okolicach, Leżajsk, na terenach południowo-wschodniej Polski oraz Specjal, w północnej części kraju.
Co trzecia butelka piwa kupowana w Polsce pochodzi właśnie od  Grupy Żywiec S.A.

 COCA-COLA

Lider pod względem produkcji i sprzedaży napojów bezalkoholowych w Polsce. Pełna nazwa firmy to Coca-Cola HBC Polska. Do produktów firmy należą takie marki, jak Coca-Cola, Coca-Cola light, Fanta, Sprite oraz marki lokalne, np. Kropla Beskidu, MultiVita i marki licencjonowane od innych firm, np. Nestea. 

 

 

PREMIUM DISTRIBUTORS

Firma zajmująca się dystrybucją alkoholi wysokoprocentowych na terenie Polski. Premium Distributors należy do grupy Eurocash, która działa na krajowym roku od 1995 roku. Jej działalność obejmuje zaopatrywanie sieci restauracji i stacji benzynowych, dystrybucję wyrobów tytoniowych i produktów impulsowych, a także systemy franczyzowe. 


 

ILLY CAFE

Firmę założył w 1933 roku Francesco Illy, który był również wynalazcą nowoczesnego ekspresu do kawy. Obecnie Illy Caffe to międzynarodowa firma sprzedająca swoje produkty w blisko 131 krajach na całym świecie. Grupa Illy złożona jest z kilku spółek zlokalizowanych w Niemczej, Francji, Hiszpanii, krajach Beneluksu oraz Ameryce Północnej.   Illy Caffe posiada w swojej ofercie kawę wypalaną, normalną i bezkofeinową. Korzysta jedynie z gatunku kawy Arabica. Ziarna dostarczane są z najlepszych upraw w Brazylii, Kolumbii, Indii i krajów Afryki i Ameryki Środkowej.